Last Gaara Web Forum

Last Gaara Web fóruma

HomeGalleryGy.I.K.KeresésRegisztrációTaglistaCsoportokBelépés

Share | 

Manga

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next
SzerzőÜzenet
ytg
ANBU

Hozzászólások száma : 252
Város : Győr
Registration date : 2008. Apr. 27.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szomb. Máj. 10, 2008 9:11 pm

akkor megpróbálom még egy kicsit más irányból megközelíteni a dolgot... képzeld el úgy a scrollos cuccot, mint egy olyan jutsut amit ő nyom, csak kell hozzá a kezébe egy megfelelően megírt scroll plusz nem feltétlenül használja a chakrát. (tudom, csalás, mert miért nem kerül chakrába... Smile)

majd igyekszem összeszedettebb lenni, de ingoványos talajon jobban szeretem a kérdéses formát, mert kevésbé tűnök tőle komplett hülyének (legalábbis én azt hiszem, és az nekem elég Smile)

az utóbbi időben egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy mikor itachi azt mondta, hogy "jajj, jira nem tudom legyőzni" akkor eleve csak azért ment neki jirának, hogy kisamének úgy mutassa mintha a kyuubiért mentek volna, valójában azonban azért mentek akkor vissza konohába, hogy ha netalántán mégiscsak oró győzne és odaértükkor azt vennék észre, hogy rohan konoha főutcáján hóna alatt sasukével akkor el tudják gyepálni egész mellékesen. Smile

a sötétség jutsut a shodai öccse nyomta, és sharingan ellen úgysem ér semmit, lévén hogy nem tényleges sötétséget csinál, csak genjutsu.
ellenben yamato meg kakashi ketten együtt elég kéne hogy legyen egy félig már ígyis széjjelkwodozott fejű "vén trotty" ellen. Smile

mint azt már próbáltam mondani a nehezen kivehető zavaros résznél (nem túl sok sikerrel) a nidaime feltehetően nem véletlenül szentelt ennyi figyelmet a klánnak. az nem volt túl valószínű, hogy jön még egy madara... aztán mégis tartottak tőlük... pláne ha még abba is belegondolunk hogy madara is benn volt a klán legyilkolásában. ha ténylegesen nem is, hallgatólagosan biztosan... ráadásul pont akkor mikor elérték volna végre azt amiért állítólag mindig is küzdött... tehát volt velük valami probléma ami miatt minden bennük rejlő lehetőséget (ami azért nem lehetett semmi) félre kellett dobnia.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://home.ytg.operaunite.com/webserver/
Kellögem
ANBU

Hozzászólások száma : 89
Registration date : 2008. Apr. 26.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 11, 2008 3:53 am

hát nem az én képzelőerőmben van a hiba csak én jobban szeretem a tényeket... el tudom én képzelni h az nem is scroll hanem nagytekercs WC papír volt mer épp akkor dobott egy barnát de ez nem változtat azon h valójában 2 akkora ninja scroll volt nála h abba sealezés nélkül is elfért volna 1-1 erdő; ha meg vki jutsut akar akkor nyomja rendesen mer pl ha vki puskával ír meg egy dolgozatot az arra enged engem következtetni h anélkül nem tudná mégha elvileg ez nem feltétlen van így...

maradjunk annyiban h felfogás kérdése;

ja amúgy örülök h te ottvoltál a csatában kisaame1 h ilyen biztosan tudod, honnan szerezted a jegyet? Very Happy
jó lehet kishi beavatottjának lenni, gondolom még a 18+ as anyaghoz is hozzáfész.. ez alapból übereli a databookot..
ha meg már a képességeknél tartunk eternal mangekyou sharingan + kyuubi + katonjutsuk és minden ami madarára ragadt abban a számtalan harcban sztem jobban hangzik mint holmi mokuton;

ha oro győzne miért rohangálna a főutcán a hóna alatt sasukeval? ...persze tom h beteg volt az ipse és bármit kinézni belőle de azér mégis...

az uchiha klán kiirtásához meg még annyit mielőtt énis belemerülnék h ez a "puccsra készültek ezér kicsináltuk őket" magyarázat nekem nagyon bűzlik... mer pl kötve hiszem h ezt nem lehetett volna megoldani a teljes klán lemészárlása nélkül - pl mikoto és a 2 öreg uchiha akik a pékséget vezetik nemtűntek vmi veszélyesnek; sztem mikor az uchihák megszavazták a coup dé'tatot azok 2en azt hitték az vmi francia kaja...

madara meg itachi közti viszony meg nagyon nem tiszta számomra...ha úgy rühellte itachi madarát miért volt a szervezetében? és ha madara tudta h itachi rühelli, miért engedte h ott legyen mikor jó esélyel szabotálni akarja a munkájukat? és mi van ezzel a madara segít lemészárolni a klánt üggyel?
mintha annak ellenére h nem komálták egymást lett volna köztük vmi kötelék ami miatt kénytelenek voltak összekapcsolni a sorsukat.. vmi közös cél ami az akatsuki lévén megvalósulni látszott... és madarának kellett vmi ok amiért itachit nem vágta ki az akatsukiból... itachi volt a kulcs vmihez amit talán madara felnyitni akart még itachi végleg megsemmisíteni így madara megtűrte maga mellett tudván h itachi készül vmire de bízva eléggé a saját képességeiben h ha eljön az idő le tudja majd kezelni a helyzetet...és most itachi bedopta a törülközőt és átadta a stafétabotot sasukenak; most ő a kulcs;

konkrétumok később...
Felhasználó profiljának megtekintése
kisaaame1
ANBU

Hozzászólások száma : 155
Város : Szeged
Registration date : 2008. Apr. 28.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 11, 2008 2:24 pm

Nem volt jegyen, de Kellögem te most azt akarod megmagyarázni, hogy Madara mégiscsak győzött VoTE-ben és csak a törikönyvek hazudnak Shodai győzelméről? Very Happy
Vagy mindenképpen rá akarod varrni a csalást?Pedig Shodai győzött, mégha neki csak az a sz@r mokutonja volt...ott volt neki még a will of fire, na meg lehet a pnj, meg akármi...és vagy harmadszorra mondom: bijuu-kontrol!!! Sztem elég nehéz úgy irányítani valami nagy izét, hogy közben az ellenfél is tudja valamelyest irányítani.Yamato nem tudta megfelelően demonstrálni ezt a képességet, de lehet h ettől még nagyon hatásos volt akkor régen.

Másik az, h lehet Madara volt az aki elszúrta: a Kyuubi irányítása sztem nem minden kockázat nélküli tevékenység, plusz Madara elég őrült fejet vágott közben és még a szájából is csorgott a vér(ott a nagy képen).Ráadásul akkor idézhette meg először, szóval lehet h nem Shodai volt akkora király a gigafákkal, hanem Madara becsülte túl a saját képességeit és feltett mindent egy lapra, amit bebukott...ha így tetszik..

Én kinézem a fele uchiha társaságból, hogy azt hitték francia kaja és azzal akarták bevenni konoha összes éttermét.. Very Happy
Valamire készültek...bár igaz, én csak azt hittem, van rejtegetnivalójuk a származásukat nézve(4szemű démon???) és azzal kapcsolatban tartottak hagyományőrző összejöveteleket a templom alatt. De nekem a puccs is megfelel...

És igen..kérdés h mindezek után, hogy jön a képbe Madara és az Akatsuki?És miért segített Madara kiírtani a klánt, ha egyszer ő is azt szerette volna, hogy lázadjanak fel? Csak győzze Kishi kimagyarázni...
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 11, 2008 4:44 pm

nem, én azt akarom mondani h csak így kijelenteni h "Madara veszített és az nem a tekercsen múlott" elég bátor dolog tekintve h azon a duplaoldalon ami 2 egyenlő fél ádáz harcát volt hivatott lefesteni és az egyik oldalon Madara a kyuubit használlta a másikon shodai a tekercset ami sztem utalhat arra h a 2 dolog (kyuubi és tekercs nagy senjuu emblémával) hasonló erőt képviselnek; én legalábbis biztos nem vmi jelentéktelen dolgot adnak az egyik fél kezébe míg a legerősebb képességét a másiknak ha épp arról van a sztori h mennyire egyenlők; ez kb olyan mintha rasengan VS chidori helyett chidori VS sexy no jutsu lett volna a VotEben;

a lényeg h te se ítélkezz elhamarkodottan csak mer le akarod tudni a vitát, egyenlőre annyi tény h a shodai győzött, semmi más; és igen, volt az a szar mokutonja, will of fire madarának is volt (v vmi azzal egyenlő mer ő a klánjáért harcolt), plot no jutsu kívül esik ebből a körből mer nem a sztori része inkább az olvasó ítélete a sztoriban hiteltelen történések fölött és TEKERCSe is volt shodainak, épp arról volt a vita h ez mennyiben csalás;

ha már shodai teljes repertoárját nézzük a tekercs tulajdonképpen 50% át teszi ki annak mer az volt meg a mokuton...

lehet de nemtom miért ott idézte volna meg a kyuubit először, semmi nem utal rá; és shodai szájából is csorgott a vér, persze lehet ez a kyuubiirányítás védjegye mer mind2őjüknek jutott belőle de sztem valószínűbb h bepancsoltak egymásnak;

amúgy kiváncsi lennék arra is h hogy van az h az uchihák tudják irányítani a kyuubit és erre -még ilyet !- a shodai is mikor eredetileg a kyuubinak semmi köze nem volt 2ejük rivalizállásához;

szal van 2 klán amik csaták során kiemelkednek a többi közül, kyuubi sehol semmi, azt egyszer csak madara elkezdi irányítani és csodák csodája a rivális hashirama is rendelkezik a képességgel h ha nem is irányítsa de legalább visszafogja; hajlok rá h shodai eredetileg nem rendelkezett a képességgel de mikor madara elkezdte használlni mesterséges úton magáévá tette a bijuuvisszafogás képességét amivel meglepte madarát a VotEben és ezzel szerezte meg a győzelmét;
mer madara sem értem miért használlna olyasmit amit az ellenfele pont ki tud oltani;

..a végén kiderül h mindenki tudja azt a rohadt kyuubit irányítani csak naruto nem..
Akena
chuonin

Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2008. May. 03.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 11, 2008 8:09 pm

Lassan de biztosan elolvasom amit irtatok XD
Na szóval, nekem aza a véleményem, hogy madara idézte meg a kyyubit, hogy bosszút álljon az uchihákon.
Itachi??? Őt nagyon sajnálom, a nyomi családja és főleg kisöccse miatt. Remélem azért feltámad vagy lesz valami.
Madara szerintem egy egocentrikus f....sz. Amúgy is akkor miért nem ölték meg Sasukét is??? Sőt mindenki állandóan azzal volt. Sasuke uchiha nagyon tehetséges, hisze egy uchiha. Akkor meg hol van megkülönböztetés????
Szerintem Kishi egy egy hónappal ezekőtt találtra ki XD
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 11, 2008 10:14 pm

Semmi se utal rá, hogy akkor idézte meg Madara a kyuubit, de semmi se cáfolja meg.. Very Happy Ergo símán lehetett az az első...

Ok..nyílván ha tudta volna, h Shodai is képes az irányításukra, nem próbálkozik bijuuidézéssel (bár el tudnám róla képzelni, hogy pont olyan dologban szerette volna legyőzni, amiben a másik is jó-ez hasonloan volt az ItachivsSasuke harcban is a shurikenözönnél, ami ugye semmire se volt jó, csak arra, h Sasuke bemutassa, ő is van olyan jó benne, mint Itachi-).Bár én Madara helyében biztosra mentem volna, ha már 1szer kihívtam a legnagyobb ellenfelemet, szóval nem hiszem h tudott róla.Shodai maga volt a világ 8. csodája, mivel rajta kívül a senjuban senki se bírt ilyen erővel...igen, lehetett volna olyan képessége, h elszívja mások képességét is(Senju Hashirama= Peter Petrelli from HeroesXD), de asszem már pár posttal ezelőtt megbeszéltük, h akkor símán lenyúlta volna a ems-t is. Lehet, hogy mivel Madara is utalt arra, h olyanok voltak, mint a tűz és víz az erejük ellentétesen hatott(Uchihák: idézés,irányítás; Senjuk:lefogás, besealelés)..Hm..hátezígy elég hülyén hangzik, majd cáfoljatok meg...
Az is lehetőség, h tényleg beoltotta magába ezt a képességet és a teste beépítette a génjeibe, hogy használni tudhassa.Nem volt Hashiramának az edo tensei közben egyszer olyan fura a szeme?Rosszul emléxem?...

Madara akkor már nem az uchihákért harcolt, hanem a saját büszkeségéért, szóval will of fire pont nem volt, ellenben hatred az lehet, hogy volt, ugye ők ezt részesítik előnyben.. Very Happy

Ez az elkülönülés jelen volt az uchiháknál, bár én azt hittem, ehhez ők ragaszkodtak, h a falu elkülönített részén lakjanak.Viszont azt nem vettem sehogy se észre, hogy utálták, vagy idegenkedtek volna tőlük, inkább mintha "elitként" kezelték őket.Ha ez az elkülönítés tényleg ennyire nyílvánvaló lett volna, akkor Sasukéval is ugyanúgy bántak volna, mint Narutoval, szóval tényleg elképzelhető, h Kishi ezt most találta ki.
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 12, 2008 2:03 am

hát lehet de éppúgy lehetett a 100.

annyira nincs mit megcáfolni mer nem látom h mi alapján lennének a képességeik ellentétesek ... csak még annyit h ha így volna h Uchihák: idézés,irányítás; Senjuk:lefogás, besealelés akkor a senjuuk szívtak mer a képességeiket tartalmazzák az uchihák csak még többet... mer ha egy uchiha képes a kyuubinak parancsolni nyilván lefogni is tudja szal a helyükben panaszkodnék az ombucmannál h ellentétes erők helyett az ő képességük pusztán az uchiháék antiereje...

hát nem tudom épp akkor miért harcolt madara de sztem a klánjáért éppúgy harcolhatott.. a klánja volt az aki kibaszott vele és nem azér szavaztak a shodaira mer erősebb volt szal ha a büszkesége lett volna a tét sztem a klánt kellett volna megtámadnia; azzal h a shodait lenyomja nem bizonyít mást minth erősebb mint ő de nem ebből fakadt az uchiha klán elnyomása; annak ha legyőzi gyakorlatiasabb következményei lettek volna pl h ő volt a legerősebb és madara az egyetlen halonló kaliberű alak kénytelen lett volna a falu madarára bízni az irányítást hacsak nem akartak erőt veszíteni ő pedig már az uchihákat részesítette volna előnyben;

szal nekem logikusabb oknak tűnik de végülis mindegy..

lehet h kishi most találta ki de nincs benne ellentmondás... az elkülönítésnek nem feltétlen kellett mindenki által köztudottnak lenni v mindenkinem útálnia az uchihákat; ha ezek nélkül nem is akkora szívás de azért úgyis az mer következtében az uchihák nem foglalhatták el a faluban a méltó helyüket és folyamatosan alárendeltek voltak pórázon;
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 12, 2008 9:35 am

Nem lehetek alárendeltek, hisz mindenki még igy is tisztelte őket, amúgy meg ők felelnek a végzetükért is. Hisz emlékezetek vissza, Itachi apja hogy reagálta le, amikor Itachi ANBU volt, azt akarta lépjen át a rendőrségbe. Tehát ha mondjuk okosak lettek volna és pár emberüket az ANBU-ba engedik máris másképp lett volna a helyzet.
Én mondjuk azt nem értem, hogy miért pont akkor kellet kinyirni az Uchihakat??? Ennyi időbe tellet egy Yutsut kitalálni??? Vagy mi???
Vagy a Harmadik eddig tudta őket védeni???
Sok érdekes kérdés van.
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 12, 2008 4:47 pm

attól h tisztelték őket még alárendeltek voltak... nem engedték őket magasabb pozícióba annak ellenére h a senjuukkal ők alapították konohát így a magasabb posztok 50%át elvileg betölthették volna... mégse jutott nekik jobb mint a helyi fánkzabállóknak lenni..

és nem hinném h korlátlanul küldhettek volna az anbuba; itachi gondolom az ereje miatt került oda mer pazarlás lett volna őt is rendőrnek képezni; jelentkeztetnek sok pancser uchihát anbunak nem hinném h bevették volna őket mikor az volt a céljuk h szemmeltartsák az uchihákat..

hát ha madara igazat mond talán akkor leplezték le az összeesküvésüket ami meg gondolom amúgy is frissen alakult...
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 12, 2008 8:10 pm

Én nem emléxem olyanra, hogy Fugakunak nem tetszett volna, hogy Itachi ANBU lett...éppen ellenkezően, tisztára boldog volt az egész klán.Itachi volt sztem az első uchiha, aki beléphetett az ANBU-ba.Az uchihák pedig ekkor szedhedték elő a puccs tervét (ezért mondta Fuugaku, hogy Itachi amolyan öszekötőként(pipe?) funkcionál a klán és a falu között) és Itachi lett volna a kulcsa a puccs sikerének.Később elég rosszul érintette őket ,hogy Itachi titkolózni kezdett, hogy mit csinál a küldetésein, végül olyannyira nem bíztak már benne, h ráállították Shisuit is! Shisui halála után pedig megpróbálták megzsarolni, h bezáratják, ha a klán ellen mer fordulni!Csakhogy Fugaku kimentette...vesztükre...

Tisztelték őket, mert jók voltak a képességeik, bár sose voltak olyan "előkelők", mint a hyuugák.És ebből is látszott, h nem volt nagy befolyásuk...

Itachi úgy került az ANBUba, hogy a Rorschach tesztél mindenütt halott Uchihákat látott Laughing Egyébként meg asszem nyílván Sandaimének köszönhette, aki bizalma jeléül választotta be és azt gondolta, h ezek után az uchihák menyugodnak végre kicsit.De rosszul gondolta, pont hogy visszaéltek volna a bizalmával, lehet h ezért is tette meg Itachi a klángyilokot..(mármint ok, h azt anno igazságtalannak tartotta, amit a senjuk csináltak velük, de be kellett látnia h Sandaime nem ilyen volt..)
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 12, 2008 9:51 pm

ja, v kitöltettek vele egy ilyen tesztet amiben volt 1 kérdés h "talál 1 mobilt 1 padon... mit tesz? a) megtartom b) megpróbálom megkeresni a tulajdonosát c) otthagyom d) hazamegyek és kiirtom a klánon /Uchiha/(a mobilon meg sztriptíztáncosnőket rendelek a tiszteletreméltó Danzounak és Sarutobinak) Smile

most 2 elméletet fogok kidolgozni 1et arra az esetre ha madara hazudik 1et meg ha igazat mond aztán kitörlöm visszamenőleg a téveset... így mindenképpen igazam lesz..
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 13, 2008 11:08 am

Ez jó XD
Mondjuk én már Konoha megtámadásánal sejtettem, hogy Itachi nem is oylan gonsoz, mint hiszük XD
Én azt várom, hogy Kisame hogy boldogul.
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 16, 2008 12:35 pm

A 400. chapter eredménye: Sasuke megőrült! lol!
Szegényke!De inkább Itachit sajnálom, mert most hiába szenvedett annyit...Madara életben van, Sasuke pedig tudja az "igazat".A háború pedig elkerülhetetlen, mert ugye ott van még Pein is!

Kellögem, kíváncsian várom a beígért elméleteidet! cheers

EDIT: Err...lemaradtam valamiről?Úgy tűnik Kira megint feltűnhetett vagy mi, mert a 400.chapter elolvasása után mindenki feldobta a pacskert, engem kivéve?Vagy Kishi voodoozta meg, hogy minden 2. illegális olvasó purcanjon ki? Adjatok már valami életjelet...! scratch
Taira
jounin

Hozzászólások száma : 47
Város : Baja
Registration date : 2008. Feb. 14.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 18, 2008 6:02 pm

Élek!...Nemhinném hogy háború törne ki.
Pein Utópiáról álmodik...legfeljebb leigázza a világot.
Sasu majd feldolgozza a történteket vagy elsem hiszi...legésszerübb az h visszamegy konohába és megkérdezi az említett 3 élő személyt akik tudják az igazságot.
Ha ezek igazolják Madara állítását akkor télleg megőrül.
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 20, 2008 11:05 am

Igen örüljön meg! Menjen vissza, mondják neki azt hogy igaz, örüljön meg, aztán foglalkozunk már NARUTOÉKKAL. A pofám lezsakad 400. fejezet 1űés nincs benne egy Naruto kép seXD
Murphy17
Admin

Hozzászólások száma : 98
Város : Pécs
Registration date : 2008. Jan. 09.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 20, 2008 12:30 pm

Megőrül s visszamegy Konohába ahol kinyír mindenkit aki szembe jön vele XDXDXDXD alien alien

chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 22, 2008 12:16 pm

Úgy várom a 401 chaptert XD
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 22, 2008 6:58 pm

elnézést a késésért, kicsit sűsűn vizsgáztam.

kimondottan örülök, hogy bejött hogy itachi azért ment először narutoért, hogy sasukét megvédje. Smile (kis siker, de remélem lesz egyre több Smile)
mivel én nem várok kellögem elméleteire:
ha marada hazudik/igazat mond: nem történik semmi, hiszen sasuke úgysem fog hinni neki, ellenben az biztos hogy meg akarja majd ölni, ami gondolom nem fog menni, egyrészt már csak azért sem, mert most épp laposra van verve, másrészt meg azért sem, mert meg van kötözve. (bár hogy is mondta a harmadik részben? "a ninják el tudják oldani a kötelet, idióta" Smile) meg aztán madarának mi oka lenne, hogy hagyja magát? ellenben majd jól bosszút akar állni a falun (mármint madara) és ehhez majd jól felhasználja sasukét, aki most hogy megtudta hogy danzou a rosszfiú (pedig nem, de az őt nem fogja érdekelni) majd jól le akarja gyilkolni. és ahhoz ugye végig kell gyilkolni a root anbut, meg ha már bevetik az akatsuki megmaradt részeit, hogy épp akkor szerezzenek azok meg egy kyuubit, akkor már a falu többi része is rendeződik, nademajd naruto lever mindenkit az új csodálatos technikájával. Smile

egyelőre kezdésnek ennyi aztán majd ha belejövök lesz még ott ahonnan ez jött. Smile
Taira
jounin

Hozzászólások száma : 47
Város : Baja
Registration date : 2008. Feb. 14.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 23, 2008 8:44 pm

Egyetértek! Sasuke kevés ahoz h legyöpje a falut.Kakashi 1 maga leveri...Madara Támogatása pedig...nem sokat ér ezesetben.
Sasuke:Velem van az erő*madara*
Danzou:Velem meg a fél falu Very Happy
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szomb. Máj. 24, 2008 2:43 pm

...hacsak nem sikerül valami egyszemélyes titkos támadást kieszközölnie danzoun. mondjuk orósan előbújik a falból miközben danzou épp a vécén intézi dolgát, vagy más kellemetlen helyzetben kerü la háta mögé... és mire a rootosok rájönnek hogy hoppá addigra már kész a baj.
de fogom sajnálni szegény vén hülyét. Smile
kakashi pedig nem veri el sasukét, mert sasukének van amaterasuja (ha jól értettem akkor saját mangekyuuja is, de arra azért nem vennék mérget) amivel bármikor széjjellövöldözhet bárkit aki szembejön (feltéve ha megtanulja használni, de hát miért ne tanuulhatná) kakashi meg ezzel szemben csak egy feketelyukas beszívójutsut tud csinálni amivel vagy eltalálja az ellent vagy nem, és vagy okoz benne kárt vagy nem. ja és ebből van két lövése, és utána kifekszik, sasuke meg ha elhasználta az összes ammo-t akkor visszavált sima sharinganra és vígan chidorizgat tovább.

felmerült ötletem: miért nem lett itachi a hokage? (mármint azon kívül hogy kishi úgy akarta) épp sarutobi töltötte be a posztot aki csak úgy "nyugdíj mellett" hokagéskedett... épp nem volt senki erősebb az egész faluban, mert oró lelépett akatsukizni, jira lelépett oró után koslatni, tsunade futott azok elől akiknek tartozott... itachi meg volt olyan erős hogy rábízzák hogy egyedül lemészárolja az egész klánt. mindemellett ugye a sandaime valami békés kiutat szeretett volna (már amennyire hihetünk madarának). ahhoz ugye meg kellett volna egyezni az uchihákkal, akik meg uchiha uralmat akartak volna a faluban. ami viszont abban a pillanatban bekövetkezhetett volna, hogy itachi lesz a hokage. akinek meg a klánból esetleg mégse tetszik hogy itachi a hokage és nem ő (számoljunk mondjuk úgy 10 emberrel) azokat akkor még mindig le lehet mészárolni és az áldozatok száma is csökken, meg a hokage se egy vén trotty, ja és nem mellékesen ha narutoból valahogy kitörne a kyuubi (vagy mondjuk az akatsuki szedné elő belőle) akkor lenne aki megállítsa.
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szomb. Máj. 24, 2008 5:45 pm

Haha...Itachi mint Hokage nem rossz kilátás... Very Happy

Sajnos asszem amellett, hogy csupán 13 volt akkor, tehát túl fiatal ahhoz, hogy betöltse ezt a posztot, ráadásul még Uchiha is...ha Sandaime szívesen neki adta volna a székét, akkor is ott volt még a két vénség és Danzou, akik ezt megvétózhatták volna, plusz még az a nem mellékes dolog, hogy Itachi (látszólag) még szülői felügyelet alatt volt és Fugaku belepofázott volna hogy mit csináljon. Ha Itachi kicsit korábban született volna...

A 401-esből nem csak azt derült ki, hogy milyen rendes gyerek és szerető bátyj volt, de talán a Narutoverse legerősebb/legjobb harcosa is( lol, Sasuke megint egy haldokló fölött aratott győzelmet...).És még nője is volt 13 évesen(bár Kishi konkrétan úgy fogalmazott, hogy "szerető")!! Ebből pedig az NF-en rögtön összegyúrták, hogy AIDS-es volt! Razz

Madara egyértelműen hazudik a Kyuubiról..és sasuke még nem is tud bizonyítékot hozni ellene.Olyannyira megrendítette az Itachiról szóló igazság, hogy erre a kis részletre nem is figyelt nagyon...pedig ez létfontosságú.Madara már bosszút állt az Uchihákon és bosszút forral a falu ellen is. Ha megszerzi a Kyuubit kész lesz az a fegyver, amivel(Pein szerint is!) képes lesz elpusztítani Konohát. Szerintem Sasuke a Kyuubi megszerzésére kell. Madarának lett volna esélye a múltkor is az elfogásához, de arra gondolok, hogy Madara tud arról, hogy a Kyuubi chakrájának csak az egyik fele van Narutoban, tud a tekercsről is, de azt nem, hogy hol van...
Sasuke könnyűszerrel utánnajárhat a dolgoknak, mert naruto még mindíg bízik benne...

Madara mindenképpen el akarta nyerni Sasuke bizalmát, amikor látta, hogy ez nem lesz könnyű, bedobta a történetet, mint ütőkártyát, amivel magát egy tragikus sorsú hősnek állította be de közben hozzáadta Itachi történetét is. Az eredmény az, hogy Sasuke mindent elhitt(Itachi miatt), összetört és most nem tud mit kezdeni magával...Madara nem fogja megmondani, hogy mi a teendő, ő maga fogja kérni, hogy segíthessen neki, mást egyszerűen ki se tudok nézni belőle...
Mindazonáltal örülök, hogy a trténrt ilyen fordulatot vett, Kishinek hála most Itachit végre méltó módon gyászolhatjuk. Most ő az első számú kedvencem. Very Happy

Igen, Kakashi megszívná Sasuke ellen...Sasu autómatikusan kinyírná az amaterasuval...legalábbis a dolgok jelen állása szerint..
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szomb. Máj. 24, 2008 11:48 pm

most miért? én tök komolyan gondoltam Smile

sarutobi szerintem még nem volt 13 mikor a megkapta ugyanazt a poszot. gaara se volt sokkal több mikor kazekage lett. és ha nem lett volna az a két év ugrás akkor még lehet hogy naruto is bele fogna férni (sajnálom, nem tudom szebben kifejezni Smile) szűkösen a korhatárba. Smile
danzounak csak a szája nagy és ténylegesen nem tehet semmit ha a két vén hülye rábólint arra amit sarutobi mond. (akinek felhetően nem kellett volna mást tennie mint alternatívával előállínia ahelyett hogy arról óbégat hogy békésen kell rendezni a helyzetet.)
fugaku meg monhaton nagyon szépen szülői felügyelet alatt tartotta itachit... gondolom mindig vele volt, felügyelte, és azt is megmondta neki hogyan szúrja őt le hogy jobban meghaljon Very Happy

a narutoverse legerősebb harcosa cím azért még nem ilyen egyszerűen eldöntött... mert ott van például madara aki elvileg erősebb kell hogy legyen mint naruto... ott van pl. a shodai aki gyakorlatilag elverte madarát... (most kell kellögemnek azt mondania hogy csalt.) aztán ott volt a yondi akit senki nem győzött le (kérdés hogy azért mert nem tudták vagy azért mert nem volt rá idejük mielőtt feláldozta magát) aztán ott volt kakashi apja aki szintén elég jól nyomta. csak szintén nem tudjuk hogy mennyire jól... aztán ott volt még a rokudo sennin...
ellenben aki szerintem a legesélyesebb a címre az sasuke (szörnyű ezt kimondani de így van) mert ugye itachi azért gürcölt éveken át, hogy sasukét föltápolja, meg most még megspékelte az egészet MS-sel... plusz még közönségkedvenc is, tehát tuti verhetetlen.
az a "szerető" dolog az lehetett olyan szinten is, mint naruto+sakura. bár itachinál a sakura+sasuke szerű viszont jobban el tudom képzelni. Smile
ja és én ilyen és ehhez hasonló okokból nem olvasom a NF-t. Smile

a kyuubiról tök egyszerű bizonyítékot szerezni... találkozik narutoval (nehéz is lenne elkerülni) bemennek társalogni a kyuubihoz, megsharinganozza hogy igazat mondjon, aztán a kyuubi kitálal, hogy igen a gonosz madara őt gonoszul rávette hogy rombolja le konohát pedig ő igazán csak barátilag akart közeledni a faluhoz. (ami eszembe jutott a támadással kapcsolatban: az uchihák miért nem állították meg a kyuubit?)
madara már kiküldte peint hogy szerezze meg a kyuubit. azt gondolom nem fogja most visszavonni, elvégre a sasukés dolog már akkor is a levegőben lógott mikor kiadta a parancsot.
az meg hogy tud a kyuubi felezéséről nem sokat jelent, lévén a másik fele a halálisten gyomrában őrlődik a yondival, és onnan még senkit nem hoztak ki. (bár tudom, egyszer el kell kezdeni Smile) a tekercs ellenben arra jó, hogy kinyissa/bezárja naruto sealjét. ami egyébként nyitható más módokon is, tehát nekik igazán nincs rá szükségük. ja és naruto nem tud a tekercsről Smile
(ötlet: a yondi azért felezte le a kyuubit, hogy ha valaki egészben akarná fölhasználni, akkor vissza kellejen hoznia a másik felét a shinigamitól, és akkor jönne vele ő is és jól megcsapná azt aki ilyet csinál. Smile)

én úgy néztem hogy sasuke most tök egyedül állt a tengerparton, tehát tök egyedül fogja folytatni az "útját" (illetve lehet hogy hebivel karöltve, de ki tudja)
ha az itachis részt elhiszi (és miért ne tenné azon kívül hogy eddig egy elvakult ostoba bunkónak ismertük meg aki ilyen apróságokkal nem törődik?) akkor talán megfordul a fejében az is, hogy itachi rosszfiúknak tartotta az akatsukit és azért épült be. meg hogy talán rászánhatná magát, hogy konohát védje hamár egyszer arra ment ki az egész játék. sajnos azonban nem hiszem hogy mindez be fog következni.

és nekem itachi csak addig a rövid ideig csúszott le kicsit a listámon amíg pszichopata arccal szemeket rángatott ki genjutsukban. de még meg se halt, már szerettem annyira mint előtte. Smile
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 25, 2008 1:24 pm

Ki mondta, hogy Sandaime akkor lett Hokage, amikor az a visszaemlékezése volt anno Nidaiméről és Shodairól?...Nekem semmi jel nem utalt rá, hogy utánna rögtön ő lett volna a Hokage.Plusz nem hinném, hogy Danzou szintén elég erővel rendelkezett volna, h versenybe száljon vele, ha ő is htulgombolós volt még..de leheth rosszul emléxem! scratch

Fugaku meggyilkolása egy olyan dolog volt, ami megkerülhetetlen volt és természetesen nem kellett hozzá szülői engedély! Very Happy De te próbáltad már valamiről meggyőzni a nagyon fontoskodó szülődet?Nekem nem igazán sikerült...

Oh, szóval se mondtam h egyértelműen a legerősebb de közel volt hozzá!

Valóban levegőben lógott Naruto begyűjtése, erről elfeledkeztem...De Madara nem azért mondta el mindezt, hogy kivonja a forgalomból Sasukét..Vagy mégis? Mint az Oroszlánkirályban? Very Happy

A szerető-dologról annyit, hogy nem hiszem, hogy Itachi olyan hideg lett volna, mint Sasuke. Itachinak is lehetett Sakurája az Uchihák között, csak ő hagyta hogy lógjon rajta, mert volt annyira udvarias.Vele szemben Sasuke néha elég bunkó módon utasította Sakurát vissza.Legalábbis én ezt képzelem..Itachiról nem hiszem, hogy bárkinek is mondta volna, hogy "Áh, de fárasztó vagy!"
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Vas. Máj. 25, 2008 6:17 pm

ha jól emlékszem, akkor azt mondták, hogy "saru, holnaptól te vagy a hokage". Smile
danzou meg lehet sokkal öregebb mint sarutobi, (nem valószínű de sose lehet tudni) lehetett legalább akkora király hátulgombolósan mint sarutobi volt hasonlóan fiatalon... vagy előfordulhat hogy szimplán azt hitte az ő apukája erősebb mint sarutobi apukája, de aztán kiderült hogy mégsem. Very Happy

fontoskodó szülőket valóban nehéz lehet meggyőzni egy-két dologról, de azért ha az ember kivételesen pont hokage, és egyetlen fejbiccentésére 30 anbus ugrik az akadékoskodó apucira, hogy tulajdonképpen most már kussolhatna, akkor sokkal könnyebb dolga van. Smile

kisaaame1 írta:
Oh, szóval se mondtam h egyértelműen a legerősebb de közel volt hozzá!
kisaaame1 írta:
(...) de talán a Narutoverse legerősebb/legjobb harcosa is (...)

madara ezt azért mondta el most, mert később már nem lett volna rá lehetősége. (nyilván ha sasuke meggyógyul akkor laposra kellett volna vernie a legközelebbi alkalommal mielőtt hajlandó meghallgatni, hogy az automatikusan elsülő amaterasut már ne is említsem.) egyébként szerintem mindez pont az ellenkezőjét hivatott elérni... mert ugye ha sasuke végez itachival... akkor mit tud csinálni? megküzd kabutomaruval (azt mondjuk nem önszántából, de elkerülhetetlen) aztán letelepszik valahol az erdőben karinnal, és próbálja megoldani hogy az elkövetkező generációk is lássanak élő uchihát. mert ugye nem maradt más életcélja... ellenben most akármit is kihozhat a helyzetből, állhat konoha mellé, mert "jajj a bátáyám is konohát védte, hüpp hüpp" vagy fordulhat konoha ellen, mert "utáltátok itachit, meghaltok szemetek". (sasukét ismerve nem is kételkedek melyiket fogja választani... illetve... de egy kicsit talán mégis reménykedek, hogy itachi a nagy varázsló észt is adott az öccsének nem csak MS-t, és jól átveri madarát és az utolsó pillanatig csak úgy csinál mintha konoha ellen lenne.)

szerintem nem csak te képzeled. Smile (ja és sasuke nem a "fárasztó" szót használta ha jól emlékszem, hanem az "idegesítőt" Smile)
egyébként elgondolkodtam itachi "szeretőjén"... itachi már nyolc évesen teljesen tudta használni a sharingant. egy szép napon a nagy sharinganozás közben épp rányitott a szüleire... a sharingan automatikusan másolt... és az első szembejövő ember meg ez a szegény uchiha lány volt... Smile (asszem néha írnom kellene a NF-ra Very Happy)

addisönel informésön: a régi fórum helyreállt. (majd egyszer elmesélem hogyan tudtam meg) ez azt jelenti, hogy be lehet linkelgetni a régi elméleteket, hogy "naugyemegmondtam". Smile ahogy néztem 2006ig vannak meg a postok és még nagyban sasoriról vitatkoztunk Very Happy (valamikor akkoriban halt meg) csak ennyit akartam ezügyben.
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 28, 2008 11:34 am

Csak azt írtam, hogy TALÁN, ami nálam azt jelenti, hogy az egyik legerősebb(sajnálom, hogy nem így fogalmaztam, mert akkor nem lenne mibe kötni...) Very Happy
Madara és Shodai nyílván erősebbek voltak akkor régen, de az ő erejüket nehéz most felmérni(mármint..ööö..Shodaiét nyílván nem, tekintettel, hogy hulla de csalt vagy nem csalt, erős volt!)
És most is van néhány feltörekvő csillag, de rájuk még várni kell egy kicsit..

Erre énis gondoltam, hogy Sasuke csak látszólag ál majd Madara oldalára...annyira nem hülye már. Itachi is csak azért tudta átverni, mert Sasuke "ragaszkodott ahhoz a valósághoz".Legalábbis ebben reménykedem.

Lehet tippelni, hogy most mi jön ezután!Úgy tűnik ez az arc lezárult, lehet, hogy Madarát és Sasukét most sokáig nem látjuk, akkor viszon ami jöhet:
-Konohában megtudják, hogy Jira meghalt.
-Kisame vs Hebi

Vagy min2 egyszerre.Bár jobban szeretném, ha az uccsót átugranánk és már csak a végredeményt látnánk...

OFF: Tényleg visszaállt, nahát ki gondolta volna... Very Happy

EDIT: EZT NEM HISZEM EL!!! Amíg írtam valaki orvul feltett spoilerképoeket az NF-re...
Felejtsétek el Jirát...az arc még nem zárult le. Sasukénak furcsa víziói támadnak a vért hányó(mosolygó) Itachiról, majd keserű könnyek közepedte felébreszti az MS-ét(ami csillga alakú). Ha hinni lehet a fordítóknak azt mondja az utolsó képen:
I will crush Konoha.
Afrancba...és én még hittem benne.... Mad
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Manga   

Manga
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 25 oldalUgrás a köv. oldalra: : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next