Last Gaara Web Forum

Last Gaara Web fóruma

HomeGalleryGy.I.K.KeresésRegisztrációTaglistaCsoportokBelépés

Share | 

Manga

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next
SzerzőÜzenet
Murphy17
Admin

Hozzászólások száma : 98
Város : Pécs
Registration date : 2008. Jan. 09.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 05, 2008 10:26 pm

Akena írta:
Mit gondoltok, a Sakura Naruto szerelemről?? Kishi tett célzást rá, nem?

Sajnálnám Narutot, szegényt Sakura péppé verné drunken drunken
Nekem külön tetszik hogy nem bonyolódik bele komolyabban a szerelem témába..
Akena írta:
Amúgy szerintem még két évig biztos nem lesz vége a mangának. Kishinek nem lesz még egy iylen jó műve, úgy fogja végezni, mint az Inuyasha XD

bízunk benne, bízunk benne lol! lol! lol!

chuonin

Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2008. May. 03.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Hétf. Máj. 05, 2008 10:32 pm

Én bízok XD
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
kisaaame1
ANBU

Hozzászólások száma : 155
Város : Szeged
Registration date : 2008. Apr. 28.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 06, 2008 12:03 am

Shodai igenis faszagyerek volt!Mi másért nézett volna fel rá Madara?

Én inkább vagyok NaruSaku-fan ,szóval én jobban örülnék neki (és ez azért van, mert Sakura igazán Narutohoz illik jobban, Sasuke meg kapjon már valami idegesítőbb nőt, mint mondjuk Karin Very Happy Mert Loreál..)

De sztem a szerelmi szál fölöslegesen úgyse lesz túlspirázva..egyszerűen ez a manga nem erről szól, aki romnantikára vágyik olvassa a Vampire Knightot...az erre van kihegyezve.MinatoxKushinát pedig felejtsétek el, örüljünk ha egyáltalán lesz körültekintőbb flashback ami nem az uchihákról szól!

Sztem 2009ben vége lex a mangának, már most sokak szerint a végefelé halad...
Kellögem
ANBU

Hozzászólások száma : 89
Registration date : 2008. Apr. 26.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 06, 2008 2:13 am

mittomén, talán szépen énekelt... na jó, lehet h hokages viszonylatban faszagyereknek számított (pfff...) csak madarához viszonyítva nem... a felnézés sok tényezőből adódhatott - pl hogy irányította a klánját, az elveiből, az életszemléletéből, abból amit elért, nem feltétlen csak az erőből;

naruto 1 évet sem élne meg sakura mellett.. amondó vagyok sakura még a nászút előtt agyonverné;

még1 ötlet: itachi figyelmeztetni akarta a klánt a parancsra csak madara megelőzte és lemészárolta őket; konoha madara hatására adta ki a klán kiirtására az utasítást; úgyértem madara drótom rángatta az egész vének tanácsát vagy hogy a francba hívták a 4 öreg testületét ami a döntést meghozta - talán a kyuubival provokállt ki egy helyzetet ami ezt szügségessé tette;

elmentem zuhanyozni és újabb ötletek jutottak eszembe... sztem van az uchihák vérében vmi démoni ami kezdett kiütni a klánon... ezér kellett kiirtani őket; arra az izére gondolok amitől olyan hitelesen játszotta itachi az elmebeteget.. a 4 szemű szörny a háttérben; persze az ember elvárja az uchihák gyöngyétől h a szinészethez is értsen de az azér sok volt... lehet itachi mostani gyanús vérzése amolyan biztonsági intézkedés volt a konohaiak részéről h utánna ő se húzza sokáig csak az MSével sikerült vhogy időt nyernie, de mivel az most kifogyott, kijött a hatás... madara a kyuubit biztonságba akarta helyezni azzal h konohára uszította mer tudta h elzárják vhová míg ha szabadon mászkált volna talán azt is érintették volna bizonyos események - pl a klán lemészárlása...a másik lehetőség h azt akarta h uchihába zárják mer nem tudott a shiki fuujinről és mivel az uchiha klán képes irányítani az lett volna az evidens választás; itachi megakarta menteni a klánt (ezt már írtam de folytatom) és sandaime titokban segített volna neki - elrendezi h a későbbiekben se tudódjon ki h a klán megmenekült (csak h őt is tisztázzam) de végülis nem jött össze;

na bocs a sok irományért de ezek jutottak eszembe és le kellett vhová írnom h ne felejtsem el... majd megpróbálok egy elméletet fűzni belőle;
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Kedd. Máj. 06, 2008 9:11 am

Utálom, ezért kishit! Miért kell mindig mindenek az Uchihákról szólnia??? Már a címet is meg lehetne változtatni, Narutoról Sasukére Crying or Very sad
Naruto győz és készXD
ytg
ANBU

Hozzászólások száma : 252
Város : Győr
Registration date : 2008. Apr. 27.

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 12:11 pm

Akena írta:
Kishinek nem lesz még egy iylen jó műve, úgy fogja végezni, mint az Inuyasha XD
miért? az inuyasha ilyen jó? Smile
Kellögem írta:
a felnézés sok tényezőből adódhatott - pl hogy irányította a klánját, az elveiből, az életszemléletéből, abból amit elért, nem feltétlen csak az erőből;
vagy mondjuk abból, hogy elgyepálta madarát. mármint tudjuk, hogy a későbbiekben képes volt rá... előtte miért ne lett volna?
Kellögem írta:
itachi megakarta menteni a klánt (ezt már írtam de folytatom) és sandaime titokban segített volna neki - elrendezi h a későbbiekben se tudódjon ki h a klán megmenekült (csak h őt is tisztázzam) de végülis nem jött össze;
ez adott egy egész jó ötletet... mi van, ha nem is gyilkolták le a klánt? mármint... honnan tudunk a legyilkolásról? láttuk hogy sasuke megy haza... itachi ül a villanypózna tetején sharingannal... sasuke odanéz és már nem látja -> innentől kezdődik a genjutsu. a többi a fedősztori. az uchihák meg elbújhattak valami titkos föld alatti barlangrendszerben (hogy megijedhettek mikor hidan a fejükre esett Smile) vagy beöltözhettek rootnak és kész a tuti álca. az egyetlen bökkenő amit látok a dologban hogy madara segített a itachinak a mészárlásban... de mivel ezt eddig csak itachi állította akinek amúgy is kevés dolgát hisszük el mostanság ez nem bökkenő egész addig amíg madara nem mondja, hogy valóban ő is segített.
Akena írta:
Miért kell mindig mindenek az Uchihákról szólnia???
mert kishi utálja narutot.
Felhasználó profiljának megtekintése http://home.ytg.operaunite.com/webserver/
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 1:44 pm

Nem nem jó mű, csak már lassan 12 éve megy és még midnig nincs vége, még mindig jön bele egy csavar!XD
Amúgy ha kishi utálná narutot, akkor miért őt találta ki elsőnak sasuke és sakura karaktere csak nagyon később jött be!
Már elegem van sasukéból, forduljon fel a gyilkolási komplexusával, meg az "Én vagyok a bosszúálló" Mondatával együtt! Mad Twisted Evil
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 3:00 pm

hát én nem nagyon nevezném csavarnak az "új kard -> erősebb naraku -> új kard -> erősebb naraku" történetszervezést.

egyébként gondolom eleinte még nem utálta, csak aztán kitalálta sasukét, verte a fejét a falba, hogy miért narutonak nevezte el a sorozatot, aztán csinálta tovább sasukével meg az uchihákkal.

hja. meg az különben is az charles bronson Smile

EDIT: úgy néz ki kinn vannak az első spoilerek... amiből egyelőre annyi a biztos, hogy van egy nagy kyuubis kép Smile remélem most akkor gyorsan valaki előhozakodik egy megerősítéssel...
Akena
chuonin

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 5:01 pm

Akkor ölje meg, narutot, és a szálat folyatsa úgy, hogy sasuke narutoért áll bosszút!
de a naruto az narutoról szólon, ne sasukéról a bosszú állórólXD
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 5:26 pm

Van bizony spolier!!

Na véégre!Van már fordítás is, nem tudom mennyire megbízható..végülis annak tűnik.
Madara arról beszél, hogy hogyan lettek a senjuk tárasai, megalapították konohát aztán a senjuk szépen Madara ellen fordították a saját klánját..

A Kyuubis kép nagyon jól néz ki(ha jól látom Yondi épp a seallel szaladozik ott..)
Ha a fordítás igaz is, több dolog bűzlik Madara meséjében, de megvárom amíg kijön a manga.
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 7:14 pm

szerintem amennyi bűzlik benne az betudható annak, hogy a spoilergyártók nem igazán állnak a helyzet magaslatán.
(hogy azt már ne is vegyem számításba, hogy neadjisten rosszindulatútan hamis spoilerekkel árasztanak el minket amit ők találtak ki)
mindenesetre kishi belehúzhatna, mert így erősen a várakozásaim alatt teljesít ez a flashback.
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 8:25 pm

azzal a shodai elgyepálással még várjunk, láttam én már karón varjút (de lehet az is itachi volt)...
kiderül h madara aznap másnapos volt v volt 1 szuvas foga,netalántán az eternal MS hererákot okozott (kitelik már tőle) és fájdalmai voltak esetleg a shodai cheatelt - jöttek vele az entek akiket kis sminkelés után sikerült a jutsujának beállítani - akkor az aligha erősebb... és kishiből kinézem az ilyet;

amúgy azt a klángyilkos-illúziósat én egyszer már leírtam az előző fórumban (puff neki, most nincs bizonyítékom) de madara mondott vmi olyat sasukenak h minden amit akkor látott igazi volt v vmi ilyesmi;

az új spoilerek hitelesek ha azt írják rá h confirmed és az a Conan v mi nevű tag írja, de még úgy is bűzlenek csak ez a bűz kishi sztorivezetéséből származik nem a spoileríróktól; én még várok amíg kijön a fejezet (a képen amúgy a shodai harcol madarával, látszik alatta a farakás... a kis cheater g*ci sealingelő tekercset használt made in korea, hol itt a tisztességes harc ?!)
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 9:26 pm

Szóval nem én vagyok az egyetlen, akinek Madonna:Frozen c. klippjénél Itachi jut az eszébe... Surprised

Most már vagy 3.szorra fordítják hasonlóan a spoilert és comfirmed.
Szóval az egész egy nagy félreértés? Laughing
Madara tutira hazudott a Kyuubiról és még van még több kis bizonyíték rá...Sasukénak ha maradt 1 kis esze nem fog hinni neki.Ez az egész annyira egyértelmű, h nagyon!

Jaj, ezt a "Madara öccse önként adja át a szemét"-dolgot láttam már 1 képen régebben... csak röhögök ezen.Madara 1 hataloméhes szemét volt régen is és most is(ezen már a Tobiról megmaradt jó emlékek se fognak változtatni... Crying or Very sad ).És most is arra fog gyúrni h elpusztítsa azt a szervezetet, ami elárulta őt.És most se fog sikerülni neki.

Jah, látom már amint az entek ott sereglenek Shodai hívására: "Segítsünk a hamari Hashiramának, burrárum.." Éljenek a LOTR fanok! lol!
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szer. Máj. 07, 2008 10:03 pm

hát nemtom... nem pazarlás egy kicsit egy többchapteres flashback Madara hazugságain alapulva?

ezek után mi jön még, Danzou 10 chapteren át emlékezik vissza h ő a köd falui uczhitza klán kiirtására adott parancsot csak nem tudta kimondani mer nem volt rajt a műfogsora aztán a kyuubi emlékezik úgy 5 chapteren keresztül h ő csak a kis vuk 2 premierjére jött az uchihák meg tömeges öngyilkosságot követtek el mer ők már látták a filmet...?

amondó vagyok madara igazat mond különben nem volna semmi értelme... mondjuk elhalgat ezt-azt.. (bár az gyanús h itachi flashbackjében fagyiskanállal vájja ki a meglepett öcsi szemét míg az a tüdejét is kiordítja még madara verziójában kb úgy nyújtja felé mosolyogva a masnival átkötött szemgolyókat.. mondjuk lehet itachi hallotta a horror feldolgozást..)

így v úgy amíg nem tudjuk ki mond igazat ki nem elég nehéz elméleteket gyártani mer a szereplők rendre megcáfolják egymást..

ezek után már kizárt h bevalljam h csak a filmeket láttam... Smile
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 12:36 am

Azt nem mondtam, h az egész cucc kamu, de lássuk be, a kyuubinak is ismernie kellett valahonnan Madarát és Jira is azon a véleményen volt h ő idézhette meg.Sőt pont Sasuke az, aki tudja h Madara és a Kyuubi már találkoztak, jah meg persze Naruto de kétlem h ő bármit is értett volna az uchihák és a kyuubi közti kapcsolatról.

Meg persze pont elhiszem azt, h Madara kisöccse szép nyugodtan átadta a szemeit...mert az uchihákat ilyennek ismerjük, igaz? Very Happy
Az egyetlen aki kilógott közülük, Itachi volt, nem véletlen h egyedül ő lett az anbu tagja.Talán kitöltettek vele valami tesztet, amiből kiderült, h komoly problémái vannak a családdal...
Á, nemis cáfolják meg egymást...csak Itachi és Madara. Laughing
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 1:50 am

hát lássuk csak... a kyuubi természeti katasztrófaként van számontartva...madarának meg volt ideje a katasztrófaturizmusra..Smile

v éppcsak be lettek mutatva egymásnak vmi házibuliban vmi közös ismerős lévén (darth vader?)..esetleg bedobtak pár sört a szokásos gonosz karakterek kocsmájában ahová mindig elképzeljük őket ha megpróbáljuk kitalálni szabadidejükben mit csinálhatnak..

de komolyan sztem madara sem hiheti h sasuke nem tud róla h a sharingannal a kyuubi irányítható szal nem sok értelme lett volna hazudni... hisz a sztori ezen része is olyan h sasuke v elhiszi v nem, de sasuke is tudhatja h gyanús ez a kyuubi dolog szal ha tényleg nem ártatlan legalább kitalálhatott volna vmi hiteles ürügyet (a szomszéd országban játszott a kyuubival jó gazdihoz illendően aztán egyszercsak a labda átrepült konohába a kyuubi meg utánnafutott h visszahozza)... de az h így egy az egyben letagadja sztem csak akkor logikus ha tényleg ártatlan..

hát ha nem is szép nyugodtan de némi noszogatás után.. v ez is lehet egy félreértés (madara öccse egy doboz bonbonnal odaállít elé h "boldog szülinapot(/karácsonyt/barátkinyírási évfordulót/akármit ünnepelnek az uchihák), ez a tiéd;" erre madara mivel már vak nem látta mit kap, mellényúlt és kitépte az öccse szemeit..

..hú de hülyén poénkodó kedvemben vagyok...gyorsan be is fejezem;

csak még annyit h Obitotól kitellett volna ez a szemodaadás szal attól h Madara egy rohadék (nem biztos h az) még a története lehet hiteles..
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 10:53 am

Kellögem írta:
de madara mondott vmi olyat sasukenak h minden amit akkor látott igazi volt v vmi ilyesmi;
és mivel a tsukuyomi biztosan nem votl igazi, lehet mire építeni az elméletet Smile
Kellögem írta:
a kis cheater g*ci sealingelő tekercset használt made in korea, hol itt a tisztességes harc ?!)
egyrészt... madara is használhat sealelő tekercset... senki nem tiltja... másrészt ki mondta, hogy nem ő csinálta sk? harmadrészt... akkor most aki mások által készített shurikent használ az is csaló? és majd el felejtettem... aki meg kyuubit használ az nem csaló? Smile

a kyuubis részt meg menézem a spoilerekben (régen láttam őket... akkor még nem volt biztos semmi) aztán editelek.
EDIT: tehát ha jól vettem ki, madara nem hazudja azt, hogy neki semmi köze nem volt a kyuubi támadásához, csak azt mondja, hogy az uchiháknak nem volt. ebből én azt a következtetést vonom le, hogy neki igenis volt, csak nem köti sasuke orrára, hogy még szimpatikusabb legyen, vagy tudomisén mi okból.
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 2:07 pm

egyrészt jaj ugyan már, másrészt a tsukoyomiban itachi akkor a klán lemészárlását mutatta ami igaz volt (jelenlegi állás szerint)... olyan mintha itachi rögzítette volna a szemében aztán lejátszotta volna sasukenak;

egyrészt én mondom mer sztem cheat, de ezt persze mindenki maga dönti el (részemről ha vki előregyártott dolgot használ az nem a valódi tudása és az h erről mennyire panaszkodok annak fügvénye h mennyit nyer a befektetett energia/tudáshoz viszonyítva)
másrészt egy tekercs megfestése még mindig kevés ahhoz az előnyhöz képest amihez juttat... shikamaru sealingelős tekercset használt volna kakuzu affinitást igénylő valszeg S de minimum A rankú raitonja ellen és senki nem gondolhatja komolyan h az ő tudásából futja ekkora erőre= a sealing tekercs a legyártását igénylő tudással nem azonos nagyságú előnyt biztosít = kevés munkával az ellenfél sok tudást igénylő jutsuját is kiolthatod vele = cheat az én szememben;
harmadrészt a shurikennél a hozzáértés és általa biztosított előny arányban van így a csalás faktora elhanyagolható;
és végül a kyuubi egy természeti csapásnak felel meg aminek irányítása madara saját tudása így kb annyira csalás mint a kirin;

de ezen megin felesleges vitatkozni, mivel nincsenek szabályok mindenki azt tart csalásnak amit akar, te akár azt is tisztességesnek tarthatod ha shodai álmában ütötte le madarát egy tuskóval...

én megvárom a fejezetet mer a spoilereket csak felületesen olvasom;
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 6:10 pm

A sealing tekert pontosan a legyártásához szükséges tudással arányos előnyt biztosít. Attól függően, hogy ki milyen erős tekercset tud csinálni szerezhet előnyt a későbbi felhasználásnál. pl. jiraiya tudott csinálni olyan tekercset ami képes volt az amateratsut is bezárni, naruto meg nem tud... és mégse mondja senki, hogy jira azért erősebb mint naruto mert csal.

hasonló kategóriában indítva: élő bábuk. kevés munkával (mármint relatíve kevesebb meló egy ninját megbábusítani mint fából összehegeszteni valami izét és addig ütni kalapáccsal amíg el nem kezd jutsuzni) a használója képessé válik használni a ninja jutsuit. aztán mégsincs túl csalás szaga. (bár tudom, hogy téged mint hivatalos sasori ellendrukker ez nem nagyon hat meg. Smile)

na akor még ilyet... előre elkészített robbanós agyaggalambok... volt deidarának az a példánya (a számára már sajnos nem emlékszem) amelyiket csak úgy rádobta sunagakurére miközben nagyban jutsuzott... gondolom mire egy olyan kaliberű bombát ott a helyszínen összejutsuzik már rég a dezertkofinban csücsült volna, ezért kellett előre összetákolnia, de ettől már csalás? (na ez még mindig nem volt meggyőző...)

na jó... hidant már nem keverem bele, hogy előre megcsinált halhatatlanságot használ, ezért biztos csaló, mert féltem az életemet Smile

egyébként meg... ezek ninják... nem szamurájok... itt nincs olyan, hogy most az ellenfelem épp háttal van akkor nem vágom meg, mert az mennyire nem fair, inkább megvárom amíg megfordul és fegyvert ránt. tehát lehet hogy nem tisztességes dolog ha a shodai álmában veri agyon madarát... de nem csalás... azért ninja hogy számítson rá, hogy álmában agyonverik...
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Csüt. Máj. 08, 2008 9:49 pm

ezt most az ujjadból szoptad... az alapján amit tudunk jiraiya akár a sealing mintázattal együtt vette a tekercset a boltban; hogy a shikás példámnál maradjak ő is képes lett volna s szintű raitont kivédeni a tekercsel és fogadni mernék tekercs nélkül erre nem volt meg a tudása;

tudod sasori emberi bábukat készített ami egy külön jutsu...hitokugutsu.. chiyo szerint csakis ő volt rá képes;azokat nem csak úgy tákolta össze; ahhoz kellett a jutsu ismerete; ha kugutsuval irányítasz egy összetákolt csontvázat nem tud majd jutsuzni;

nem mer azokban chakra van; amit előre belerakott; az agyagról nem is beszélve ami a kézszájából származott; deidara képességei tették többé szimpla agyagnál... a chakrája és TUDÁSA + a kézszáj ami mivel a testének része, alapfelszereltség;

nem érted mit mondok... itt nem csak az előregyártott részről van szó hanem h annak mekkora része az illető tudása; azalapján amit tudunk a sealing scrollokról nuku tudással lehet pecsételni olyan jutsukat amik tudást igényelnek; arról nem beszélve h a halhatatlanság hidan része mint a kézszájak deidaráé míg ha shodait meztelenre vetkőztetnék nem lenne scrollja hacsak nem a seggében tartja;
szal elég alaptalanok az összehasonlításaid;

a problémám a scrollal: nem saját képesség hanem tárgy, nem igényel tudást ezzel szemben nagy előnyt biztosít; mintha lenne egy "kioltom a jutsudat akármennyit gyúrtál rá pedig csak egy csíra vagyok" kártyád; lásd: shikamaru;

"de ezen megin felesleges vitatkozni, mivel nincsenek szabályok mindenki azt tart csalásnak amit akar, te akár azt is tisztességesnek tarthatod ha shodai álmában ütötte le madarát egy tuskóval..."

^^nem ezt mondtam én is?
de mivel erőről vitázunk (ki az erősebb, madara v shodai) gyakran, vannak íratlan szabályok különben mindennemű vita 2 karakter erőviszonyáról értelmét veszítené;
ennyi erővel én azt mondom madara az egész uchiha klánnal támad shodai ellen és az mégis csak madara VS shodai mer "ezek ninják és nincs olyan szabály h 1 az 1 ellen kell küzdeniük"
ha erőkről vitatkozunk vannak íratlan szabályok mint pl h a 2 összehasonlított karakter magában harcol hacsak nincs birtokukban jutsu amivel megidézhetnek segítséget (edo tensei), egyik sem készült fel különösebben a másik ellen, nincsenek csak egyik félre ható hátráltató tényezők...stb; az én szabályaim szerint a sealing scroll már a csalás határát súrolja, ilyen egyszerű;
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 09, 2008 12:16 am

nem az ujjamból szoptam... jira ott a helyszínen írta meg a tekercset. előtte meg tök üres volt.

a többit elismerem.
még azt is, hogy a tekercs nem számít bele a shodai erejébe ha összehasonlítunk. elleben még azt sem tudhatjuk biztosan, hogy az tényleg sealelős tekercs volt-e (jó, gondolom az volt már csak azért is hogy rosszabbul jöjjek ki belőle) illetve hogy kokrétan madara ellen használta-e.
mert: ha már madara felkészülhet annyira hogy hoz magával kyuubit, akkor engedtessék meg a shodainak, hogy vigyen magával tekercset a kyuubi ellen. (na jó... így utólag belegondolva akkor madara ellen kell a tekercs, mert a kyuubi ellen ott a kwgod.) na de akkor is... ha madara tudta, hogy harc lesz -márpedig tudta mert szerzett kyuubit- és számíthatott rá, hogy a shodai felkészül ellene, mert miért is ne készülne fel bármelyik ninja aki nem naruto értelmi szintjén van és van ideje és lehetősége felkészülni... akkor akár még ő is vihetett volna saját tekercset a shodai jutsui ellen. és ha nem vitt akkor nyilván nem azért nem vitt, mert úgy gondolta, hogy az nem fair. szóval szerintem a shodai továbbra is csak kihasznált egy olyan lehetőséget ami adott volt, az ellenfele számára is adott volt, és feltehetően még mindig kisebb előnyt jelentett mint adott esetben a kyuubi.

hm... le kéne írni azokat az íratlan szabályokat, hogy akkor most mit ér beleszámítani meg mit nem. Smile vagy kellenének ilyen ninja kártyák a motoros kártyák mintájára... aztán lehetne őket versenyeztetni gyorsaságban... meg genjutsuban... meg tudomisénmiben nem. Smile
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 09, 2008 3:05 am

ja bocsi, erre nem emlékeztem... bár a ponton nem változtat... nem mintha egy tekercs megírása bármi magas rendű tudást sejtetne a háttérben, szimplán tudta mit írjon;

a kyuubit madara meg is idézhette csípőből, jiraiya is vmi olyasmiről vakerolt...

és persze, mindenki vihet amit akar, max shodai önbizalomhiányát bizonyítja h tekercs nélkül nem mert pattogni Very Happy

egyszerűbb ha mindig megvitatjuk a dolgot... amíg ki nem jön a databook 3;
ytg
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 09, 2008 6:50 pm

szimplán tudja mit írjon = magas rendű tudás a háttérben. lévén ez nem olyan mint a come come paradasi, hogy ha tudja mit írjon akkor jó lesz... ennek a későbbiekben jutsuként funkcionálnia kell. hoppá... tényleg... ha viszont jutsu akkor kell bele csakra is, gondolom én, tehát akkor olyan mintha egy már meglévő jutsuját előre elnyomná és később csak előhívná a tekercsből... azzal az apró különbséggel, hogy mivel sealelős tekercs ezért feltehetően ez másképp nem is működne.

az a baj, hogy az angol "summon" ige nem tesz különbséget a kuchiyose féle idézés, meg aközött, hogy odamegy hozzá és elhívja magával. (de pancser volt aki kitalálta az angol nyelvet, hogy ilyenre nem gondolt Very Happy) de biztosra venném, hogy ott még jira sem azt akarta mondani. most így hirtelen jobb érv nem ugrik be, minthogy ha úgy idézte volna miért csak a VoTE-ig jutottak (gondolok arra, hogy kyuubi nélkül sokkal könnyebb belopakodni konohába)... de majd még kitalálok valami jobbat.

madara meg kyuubi nélkül nem mert pattogni... nagy cucc. Smile

ytg írta:
tehát ha jól vettem ki, madara nem hazudja azt, hogy neki semmi köze nem volt a kyuubi támadásához, csak azt mondja, hogy az uchiháknak nem volt.
ha jól vettem ki a chapterből akkor madara mégis simán letagadja hogy ő kyuubizta volna le a falut... mondjuk amit nem értek igazán: jira anno azt mondta, hogy annakidején mindenki úgy gondolta, hogy a kyuubi megjelenése csak egy természeti csapás volt, de ő mostanában (halála előtt 1 órával) rájött, hogy biztos valami marha erős uchiha volt. erre jön madara aki azt állítja, hogy régen mindenki úgy gondolta, hogy a szemét uchihák és bezzeg csak az ördögöt festették a falra... most akkor még a végén az jön ki a dologból, hogy jira a hülye? mármint ok, hogy nem kötik az orrára danzou összes ügyét... de azért hogy ennyire ne legyen képben?!

ami még eszembe jutott: ha itachi az uchiha klánba épített kém volt, akkor miért építették be az akatsukiba is? ha meg tudták, hogy az akatsukinak köze van madarához (vagy valaki más erős uchihához, mert gondolom név szerint azért nem sikerült kideríteni) akkor miért kellett lerendezni a klánt? csak mert ha arra gondolok, hogy itachi rájött, hogy madara él és virul... és megakadályozandó a visszatérését önként beépült hozzá, pusztán hobbiból... akkor enyhe bizalomvesztést jelenthet ha a klánt legyilkolja. (ú, tényleg tudni kéne már, hogy akkor madara benn volt-e. nem mondta azóta és csak én siklottam át rajta?) úgyhogy marad az, hogy talán az uchihák mégsem azért voltak ennyire félretéve, mert féltek, hogy kikerül közülük még egy madara... eh... több ma nem telik tőlem... majd máskor talán folytatom. addig meg reménykedek, hogy a "madara hazudozása" arc után egy "danzou kitálal" arc jön. Smile
Kellögem
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Pént. Máj. 09, 2008 7:11 pm

nem éppen... ha annyit érne mint egy jutsu, jutsut nyomna és nem tekercset használlna; és tudás alatt a jutsu tudását értem nem azt h fél óra alatt memorizállja a szöveget márpedig ennyi tudás kell hozzá;
ja, nyilván shika is a már meglévő jutsuját használta volna kakuzu ellen.... a kage mane rendesen üti a raitont; v jiraiyának van amaterasubeszívó feketelyukja amit belesealelt a tekercsbe előzetes egyeztetés alapján Neutral

ha odahívásról lenne szó kötve hiszem h a summont használták volna; mondjuk called for the kyuubi; madara brought the kyuubi; v legalábbis sztem erre a szituációra a summoned nagyon nem illik hacsak nem megidézte mint kutchiyose;
és nem konoha volt a cél hanem shodai;

a kyuubit viszont saját erőből irányította; ha parancsolni tudnék az időjárásnak nyilván használnám a harcban; ez más mint shodai előreborítékolt jutsui amibe lehet a teljes seijuu klán pakolt előző este

amúgy megjegyezném h a scrollos jutsu alatt olyat képzelek el h elnyel jutsukat nem idéz belőle mer még mindig nem láttunk scrollból idézett fertig jutsut szal sztem shodai madara jutsuit nyelette el vele, de végülis mindegy mer ígyis úgyis csalás számomra;

ki mondta h itachi kém volt az akatsukiban?
..oda valszeg saját szakállára állt be; madaráról meg nem tudott senki csak akit madara akarta h tudjon, és valszeg danzouékat nem tájékoztatta a hogylétéről;

igazából a postod második felét nem fogtam..mondjuk nagyon nem is próbálkoztam mer így is túl sokat írtam... de szimpla elméletként jobban lejönne mint ilyen kérdezős-elágazós (a) variáns, kérdés, konklúzó, b) variáns, -"-) változatban...
v kicsit kevésbé tömbszerűen;
kisaaame1
ANBU

TémanyitásTéma: Re: Manga   Szomb. Máj. 10, 2008 8:27 pm

Még mindíg azon a véleményen vagyok, hogy tudtak Madaráról, de ha netán mégse, akkor Itachi a saját szakállára maradt ott, hogy kitervelje az ő likvidálását, valamint biztosította, h Naruto ne kerüljön az akatsuki kezére, hiszen ha őt küldik érte símán bevállalhatja, hogy nem bírt el az ellenféllel, aki Narutot védte(amit meg is tett, tehát ez a "féljünk Jirától, mert sannin!" kamu volt, valójában Itachi legyőzhette volna akár...)

Teljesen fölösleges azon vitáznotok, h most csalás-e tekercsből idézni vagy sem, mert Madara veszített és az nem a tekercsen múlott(nagyrészt), hanem mert Shodai méltó ellenfele volt(bijuu kontrol+a sötétség jutsu, puff neki...).

A gond az, hogy Shodai MOST nincs itt, hogy legyőzze, hiszen Oro révén, még az edo tenseiel se lehet már visszahozni , Yamato csak gyenge utánzata(KWGOD ellenére is Laughing ), Tsunade láthatóan semmit se örökölt nagypja erejéből, a Hyuugák nem tudják felvenni a versenyt a sharingannal, Kakashi ehez kevés egy ms-el, Naruto még nem elég erős, vagy legalábbis rendre beszív minden genjutsut, Pein pedig Madara oldalán áll....

Nah, végre tudjuk, miféle vaj volt az uchihák fején...erre én régebben is gondoltam már, de aztán nem volt elég bizonyítékom és különbenis...egyedül Itachi tűnt egyedül rosszfiúnak.. Very Happy
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Manga   Today at 4:38 am

Manga
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 25 oldalUgrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next